עמוד הבית / מאמרים / איך נשים בוחרות מה ללבוש?
בנות על ספסל
בנות על ספסל

איך נשים בוחרות מה ללבוש?

כאשר נשים מחליטות מה הן ילבשו כאשר קמות בבוקר, הן מושפעות מסיבות חיצוניות כמו שמושפעות מסיבות פנימיות אישיות המאפיינות כל אישה ואישה. מאז ומתמיד אפנה הייתה אחת הדרכים המשפיעות ביותר המבטאות את אשיותיהן השונות. פריטי הלבוש השונים עוזרים להן לחדד ולקבוע את זהותן בעוד חייבות לקחת בחשבון את עונות השנה השונות כאשר חושבות על הלוק בו יבחרו. במאמר הבאה ננסה לבחון את הגורמים והסיבות השונות המגדירות את הלבוש אותו בוחרת כל אישה ואישה לעצמה וכמה השפעה יש לסביבה בו היא נמצאת. אפנה היא הרי דבר בר חלוף וכל שנה האפנה משתנה. בעבר, האפנה הייתה צנועה הרבה יותר ממה שמקובל היום ובכל זאת יש נשים המתלבשות בסגנון השייך לעבר. כמה מקום יש להעדפות האישיות שלנו בימים אלו.

ממה נשים מושפעות

נשים מושפעות מאלפי גורמים ואפנת נשים היא עולם ומלואו הניתן לכתוב עליו מאמרים רבים. הנה כמה מהמאפיינים המשפיעים על האופן בו נשים מתלבשות.

טרנדים אפנתיים –
נשים בישראל, כמו ברחבי העולם מושפעות מהטרנד האפנתי האחרון. אם צבעים מסוימים מכתיבים את הקיץ האחרון, סלבריטאיות רבות ילבשו את הצבעים הללו ונראה את ההשפעה בקרב הנשים שיתלבשו באותו האופן. גם עיצוב שיער ואביזרים מושפעים מאנשים ידוענים. לדוגמה, כאשר נינט הסתפרה ועשתה פוני, נשים רבות עצבו את שיערן באותה התסרוקת ומכאן נולד מושג ה"פונינט".

צניעות –

ברחבי העולם כמו בישראל ישנן נשים דתיות ונשים חילוניות. גם בתוך הזרמים השונים ישנן דרגות של צניעות. בעולם הדתי, לא נהוג לחשוף את גוף האישה כלל לכן הנשים לרוב ילבשו גם בקיץ בגדים ארוכים. בעולם החילוני נושא האפנה הוא הרבה יותר חופשי וגמיש וכל אחת יכולה להחליט באיזו מידה היא בוחרת לחשוף את גופה. גורם הצניעות הוא גורם תרבותי ולכן בהרבה מקרים נשים יתאימו את עצמן לתרבות ממנה הן מגיעות.

מעמד –
מעמד חברתי וכלכלי בהחלט משפיע על בחירת הבגדים שלנו. נשים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה בדרך כלל יוכלו להרשות לעצמן בגדי מעצבים יקרים מאוד ויתאימו את הלבוש שלהם לצו האפנה האחרון אותו גילו בשבוע האפנה בפריז, בניו-יורק או במילאנו. ישנן נשים שיכולות להראות כאילו לבושות על פי צו האפנה האחרון של האפנה העילית וזאת בלי לרכוש מותגים יקרים כלל. ישנן נשים מעמד סוציו-אקונומי נמוך, שהתעסקות במראה היומיומי שלהן הוא לא עניין שמתאפשר להשקיע בו זמן.

אירועים שונים –
ישנם אירועים אליהם נשים יתלבשו באופן מסוים כי כך מקובל בחברה אליה משתייכות. לצורך העניין, ביום חתונתן הן ילבשו לבן או באירוע או פגישת עסקים יתלבשו במראה קלאסי המשלב חולצה מכופתרת ומכנס מחויט מפני שזהו הקוד החברתי המקובל.

תתלבשי איך שאת רוצה ואוהבת

נשים הרבה פעמים יתלבשו בהתאם לרושם אותו ירצו להשאיר. אם אישה רוצה להציג מראה מושך, אישה אחת יכולה ללבוש שמלה שחורה צמודה ואישה אחרת תלבש חצאית קצרה וחולצה עם מחשוף. כל אחת מתלבשת בהתאם למה שלדעתה נחשב מושך. ההגדרה למושך משתנה במהלך השנים ומה שנחשב סקסי ומושך עבור אישה אחת לא בהכרח יהיה מושך עבור אישה אחרת. תלבשי מה שעושה לך טוב!

אודות yali

נסה גם את

מוצרים שווים לבית ולמטבח

מי לא אוהב להתחדש במוצרים שווים לבית ולמטבח בייחוד אלו שכל כך אוהבים לבשל ועולם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Bitnami