עמוד הבית / Emabey Blogs / ויהי אור – פנסים לדים, סוללות למה וכמה…

ויהי אור – פנסים לדים, סוללות למה וכמה…

שלום לכולם,

לאור השאלות ששואלים אותי כל הזמן לגבי הפנסים והסוללות השונות החלטתי לכתוב פוסט הסבר. אנסה לפשט כמה שניתן ולהמליץ על כמה דברים..

אז נתחיל – ויהי אור!


 

בשנים אחרונות תעשיית הלדים (LED) – דיודה פולטת אור, התפתחה מאוד עד כדי הקטנת מימדי הלד והגדלת עוצמת תאורה לרמות מטורפות. כמו גם תעשיית סוללות הליתיום וסוללות הניקל מטאל הידריד (NiMh) שהתפתחו גם כן (אותם נזכיר היום בפוסט).

אז לפי הסדר – מקורות אנרגיה:

סוללות מתחלקות לראשוניות (חד פעמיות) ומשניות (רב פעמיות – נטענות).

1. סוללות ראשוניות אנו מכירים כבר הרבה זמן – אלה סוללות AA (אצבע) וסוללות AAA הקטנות (מתח 1.5V). הסוללות הללו נמכרות בכל מקום אבל חשוב להזכיר – יש מלא סוללות שמבחינת קיבול הן מאוד חלשות(כל מה שנמכר ללא שם חברה מוכרת, בזול מאוד ובכמות גדולה…) בשוק לרוב אפשר למצוא סוללות אנרגייזר דורסל שהן מעולות (אבל חד פעמיות כמובן).

2. סוללות נטענות שנדבר עליהן הן סוללות ליתיום (מתח 3.7V) וסוללות ניקל מטאל הידריד (מתח 1.2V)

2.1 סוללות ליתיום קיימות בהרבה מאוד צורות, נקראות לפי הגודל – העיקריות שנזכיר אלה 14500 (שזה הגודל של AA) סוללות בגודל 18650 (לרוב התאים ששמים בסוללות לפטופים). כמו כן חשוב להזכיר סוללות ליתיום יכולות לבוא בשתי צורות עם מעגל הגנה וללא, כאשר הגנה על סוללת ליתיום הינה חשובה מאוד נגד הטענת או פריקת יתר ונגד קוטביות הפוכה וקצר שעלולים לגרום לנזק לסוללה, למכשיר בו היא מותקנת ולסביבתה…

לינק לסוללות ליתיום 14500 (AA) כמות – 10 יחידות


 

לינק לסוללות ליתיום 14500 (AA) מוגנות, כמות 2 יחידות


 

לינק לסוללות ליתיום 18650 של SANYO, כמות 2 יחידות

 


 

לינק לסוללות ליתיום 18650 מוגנות של חברת SANYO, כמות 2 יחידות


 

2.2  סוללות ניקל מטאל הידריד (NiMh) קיימות בגודל התואם את AA ו- AAA, המתח שלהן נמוך יותר מהמתח בסוללות החד פעמיות (מתח 1.2V) והן לפעמים לא יעבדו במכשיר שדורש סוללה ראשונית. במקרה ועל המכשיר סימון של AA או AAA אז סיכוי טוב שיעבדו וכאשר יש רישום של 1.5V יעבדו זמן קצר או כלל לא… סוללות נטענות שאני ממליץ כמעט ולא מתפרקות כאשר לא בשימוש ובעלות קיבול גדול ENELOOP ויודעות לתת זרם טוב (למצלמות, פלאשים, פנסים וכ"ו)

לינק ל 4 סוללות ENELOOP PRO  בגודל AA


 

לינק למטען + 4 סוללות ENELOOP PRO בגודל AA


 

3. פנסים – הפנסים שאזכיר בפוסט לרוב עובדים ב 3-5 מצבים (חזק ,בינוני, חלש, הבהוב מהיר ומצב SOS שהפנס מהבהב לפי קוד מורס). ניתן להחליף מצב ע"י לחיצה קצרה על הכפתור הדלקה.

3.1 פנס כיס עם זום על לד XR-E Q5 – עובד על סוללת AA או סוללת ליתיום 14500. תאורה עצמתית לפנס בגודל קטן.

כדי לתת הרגשה מה עושה הזום של הפנס הזה ראו תמונה. משמאל הזום סגור, הפנס נותן אור חזק לסביבה הקרובה. מימין זום מלא, הפנס מאיר לכ 30-40 מטר..


 

לינק לפנס שחור 


 

לינק לפנסים בצבעים (יש לכתוב למוכר את הצבע בתוך הזמנה)


 

3.2 פנס קצת יותר רציני על לד XM-L T6 שזה דגם לד מתקדם יותר. כמו הפנס הקודם הזום נותן אור למרחק אבל הפנס הזה הוא עצמתי הרבה יותר…

לינק לפנס על סוללת ליתיום 18650 או שלוש AAA עם מתאם שמגיע יחד עם פנס.

3.3 הפנס הבא הוא פנס חזק מאוד, ישמש מי שיוצא לשטח, טיולים או עושה סיורים וכ"ו.. יש בו שלושה לדים XML T6 , פנס ניתן לקיצור ע"י הסרת המקטעים (מ 3 סוללות 18650 עד סוללה בודדת), בגודל מלא הפנס די כבד. הפנס הזה באמת יכול להפוך לילה ליום בזכות כמות האור העצומה שהוא נותן.

לינק לפנס על 3 סוללות ליתיום 18650

בפוסט המלצתי רק על פנסים שאצלי בשימוש ועל כאלה שלדעתי ממש טובים…

חייב לציין שהפנס הקטן שהזמנתי(מעל 30 פעמים) תמיד מוצא עצמו כמתנה למישהו, כי ברגע שרואים מה הקטנצ'יק הזה עושה מיד רוצים כזה..

מי שמעניין אותו/ה פנסים אחרים (קטנים מאוד או גדולים, יוקרתיים או חכמים, לצלילה, אופניים וכ"ו) מוזמנים לכתוב בתגובות ואדע לכוון אתכם לפנסים טובים ובדוקים.

*הערות ואזהרות

– לאחר עבודה במצב חזק הפנסים עשויים להגיע לטמפרטורה די גבוהה, יש להימנע ממגע בראש הפנס.

– הפנסים המומלצים בפוסט יודעים לשמור על הסוללה נגד פריקת יתר ומכבים את האור, בסוללת ליתיום אין צורך בסוללה מוגנת.

– בשימוש של סוללות ליתיום יש להיזהר- לא לקצר/לנקב או לעשות נזק בכל צורה. סוללות הליתיום מחזיקות חומר שמגיב באלימות אם נחשף לאוויר.. הסוללה עלולה להתפוצץ ו/או להישרף.

אין להשאיר מוצר שכולל סוללת ליתיום ללא השגחה בעבודה או בטעינה.

-אין לכוון  את הפנס לכיוון הפנים, הפנסים הללו בעלי עצמה רבה ויכולים לעשות נזק בלתי הפיך לראיה..

קניות מהנות לכולם.

***אז בעקבות לא מעט בקשות החלטנו לפתוח קבוצה שכל יעודה הוא קטגוריית הגאדג'טים-סמארטפונים, אתם מוזמנים להצטרף :+)   קישור לקבוצה

אודות georgyros

נסה גם את

הדרכת קניות ברשת ראשונה(רמת ישי 16/10/2017)

אז על מה דיברנו בפגישה ומה חשוב לשים לב כשמתחילים לקנות ברשת – הדרך הבטוחה והמומלצת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Bitnami